KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132038
nr 1713 2038
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Porträtt pojke. Signerad, daterad -47. Signerad. Olja på duk, 54x45cm, yttermått inklusive ram: 65x56cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 juli 2025
kl 18:33:32
13/7 16:52:17
Ingrid Jövinger
Läs mer om Ingrid Jövinger